BEZPIECZNE CENTRUM DANYCH

Data Center 2021-03-29T17:09:20+02:00

CHMURA PRYWATNA

Chmura prywatna w ZETO Data Center zapewnia bezkompromisowe bezpieczeństwo przetwarzanych danych i dostępność usług na poziome 99,9%. Chmura prywatna to podobne rozwiązanie do chmury publicznej z jedną zasadniczą różnicą. Przeznaczona jest tylko dla jednej organizacji. Pozwala dostosować ją indywidualnie do unikalnych potrzeb aplikacyjnych i wymagań bezpieczeństwa.
Poza tym chmura prywatna ma zalety chmury publicznej takie jak elastyczność, szybkość wdrożenia, skalowalność, optymalizację i przewidywalność kosztów.

Chmurę prywatną warto wybrać jeżeli:

 • interesuje Cię separacja danych i ściślejszy wpływ na bezpieczeństwo
 • szybkie skalowanie i wdrażanie zasobów wraz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi
 • chronione środowisko, które odzwierciedla docelowe środowisko produkcyjne
 • pełna kontrola administracyjna nad warstwą systemową i aplikacji
Zamów
Zamów

CHMURA PUBLICZNA

Chmura publiczna to najbardziej modny i szybki model wdrażania chmury obliczeniowej. Zasoby w chmurze publicznej należą do zewnętrznych dostawców usług, którzy dostarczają zasoby takie jak serwer i magazyn danych. W przypadku chmury publicznej ZETO Data Center możesz wybrać spośród takich dostawców jak Microsoft, IBM, Amazon. Zaletą takiego rozwiązania są niskie koszty i szybkość wdrożenia gdyż cały sprzęt oprogramowanie i infrastruktura pomocnicza zarządzane są przez dostawce usług. W chmurze publicznej zasoby serwera współdzielone są z innymi organizacjami dzierżawiącymi serwer, a moc obliczeniowa dzielona w miarę potrzeb i wykorzystania.

Zalety chmury publicznej:

 • Niskie koszty wdrożenia – nie ma potrzeby w inwestowanie w sprzęt, oprogramowanie, specjalistów.
 • Brak kosztów konserwacji i administracji – wszystkie usługi wykonywane są w cenie przez dostawcę
 • Wysoka i prawie nieograniczona skalowalność – zasoby wykorzystujesz w miarę wzrostu potrzeb
 • Wysoka niezawodność – rozproszona i niezawodna sieć serwerów to prawie pewne zabezpieczenie przed awarią.

CHMURA HYBRYDOWA

Rozwiązanie to pozwala łączyć najlepsze cechy chmur prywatnych z publicznymi oraz rozwiązaniami we własnej infrastrukturze (on-premise). Zaletą chmury hybrydowej jest jej elastyczność oraz możliwość optymalizacji TCO. Największą zaleta chmury hybrydowej jest jej elastyczność. W rozwiązaniu hybrydowym dane i aplikacje mogą być przenoszone między chmurami, a co za tym idzie, daje więcej możliwości wdrożenia. Chmurę prywatną lepiej zabezpieczoną możesz przeznaczyć na przetwarzanie operacji finansowych. Chmurę publiczną na mniej ważne elementy, jak środowiska testowe, współdzielone pliki graficzne, dokumenty, kopie poczty email. Model hybrydowy zapewnia możliwość stopniowego zastępowania rozwiązań on-premise. Połączenie chmury prywatnej i publicznej jest także przydane w przypadku nagłego wzrostu ruchu wymagającego dodatkowej mocy obliczeniowej. Dlaczego jest chmura hybrydowa i po co powstała? Rynek nie lubi pustki i lubi optymalizację. Połączenie tych dwóch rozwiązań pozwala zredukować koszty i zachować wysoki poziom bezpieczeństwa chmury prywatnej dla najważniejszych zasobów firmy.

Zalety chmury hybrydowej:

 • Poufność – newralgiczne dane Twoje organizacji przechowujesz w chmurze prywatnej lub on-premise
 • Elastyczność – możesz wykorzystać chmury prywatną i publiczną w przypadku skokowego zapotrzebowania na moc obliczeniową
 • Opłacalność – masz pełną swobodę, aby elastycznie dystrybuować zasoby pomiędzy infrastrukturą własną (on-premise), a chmurami publiczną i prywatną wybierając zawsze rozwiązanie najkorzystniejsze kosztowo.
Zamów

WYBIERZ WSPARCIE ZETO POZNAŃ

Analiza obecnej infrastruktury i przygotowanie planu migracji

Konfiguracja i optymalizacja środowisk IT

Nadzór nad bezpieczeństwem danych, w tym również tworzenie kopii bezpieczeństwa

Monitorowanie działania komponentów infrastruktury IT i wykorzystania zasobów

Szybka i skuteczna reakcja na wykryte nieprawidłowości i awarie

Zapewnienie wysokiej dostępności poprzez właściwie zaprojektowanie usług, w tym eliminowanie pojedynczych punktów awarii

DISASTER RECOVERY

Disaster Recovery to usługa, która pozwala utrzymać w gotowości do pracy urządzenia biurowe i kluczowe systemy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojej organizacji.
W naszym Data Center do Twojej dyspozycji oddajemy pełną infrastrukturę IT wspartą o Centrum Zapasowego Przetwarzania Danych oraz usługi Outsourcingu IT. Redundancja wszystkich naszych systemów zapewnia w przypadku awarii w Twojej firmie natychmiastowe uruchomienie systemów Twojej firmy z naszego Data Center.

Zamów